Strona 1 z 1

operacje

PostNapisane: 2 gru 2014, o 09:36
przez wanda
Mam do Was ogromną prośbę , napiszcie czy Wasze dzieci były na cokolwiek operowane i jak się goiły rany, czy były jakieś powikłania.To dla nas bardzo ważne . Wanda

Re: operacje

PostNapisane: 3 gru 2014, o 16:36
przez anex
Moja Daria miała operowaną przepuklinę pachwinową kiedy miała 1,5 roku. Ranka malutka zagoiła się bardzo szybko i ładnie, blizna praktycznie niewidoczna. Po zabiegu nie było nawet potrzeby podawania środków przeciwbólowych co dziwiło nawet lekarza. Mała zniosła to dzielnie :) Póki co to była jedyna operacja, na szczęście bez żadnych powikłań.

Re: operacje

PostNapisane: 5 gru 2014, o 21:19
przez Iwona
Jakub miał operowane dwie przepukliny pachwinowe. Przy pierwszym zabiegu dłużej zostaliśmy w szpitalu i dość długo Kuba dochodził do siebie. Przy drugim było już łatwiej, szybko się wszystko goiło. Miał też operowane uszy,zakładane dreny z powodu zalegającego płynu po nawracających zapaleniach uszu. Ostatni zabieg to operacja oka w związku z zezem. Generalnie operacje bez żadnych powikłań i Kuba szybko dochodził do siebie.

Re: operacje

PostNapisane: 6 gru 2014, o 06:47
przez wanda
Dziękuję Wam za odpowiedzi na moje pytanie. Pytam bo zastanawiam się czy Zespół Williamsa może mieć wpływ na gojenie się ran. Mój Grześ miał poważną operację na jelitach. Trzy miesiące po operacji zrobił się pod skórą ogromny ropień . Powodów może być wiele. Po poprzedniej operacji już po miesiącu zrobiła się ropna przetoka .Za rok będzie miał jeszcze jedną operację i szukam rozwiązań aby problem się nie powtórzył . Jeśli ktoś z Was miał podobny problem to proszę napiszcie.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Re: operacje

PostNapisane: 9 gru 2014, o 13:29
przez Agnieszka i Adrian
Adrian miał operowany ropień okołozakątniczy. Szybko sie zagoiło , ale ma częste bóle brzucha.Po operacji długo wymiotował "czarną " wydzieliną .
A co sie dzieje u Was z jelitami, jakie objawy ?

Re: operacje

PostNapisane: 9 gru 2014, o 20:51
przez wanda
Grześ ma wyłonioną stomię bo miał przetokę jelitowo - pęcherzową a później zrobiła się przetoka jelitowo - skórna. We wrześniu był operowany i nadal ma stomię ale z przetoką zrobiono porządek. Grześ często kaszle i nie zawsze to jest coś z oskrzelami ale z brzuchem.Po prawie trzech miesiącach pękła mu blizna i wylało się dużo ropy. Zastanawiam czy ZW ma wpływ na gojące się rany lub nietolerancję na szwy i nici chirurgiczne. Pozdrawiam serdecznie Wanda