Kołderki za jeden uśmiech

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Kołderki za jeden uśmiech

Postprzez monia123 » 20 lip 2014, o 19:17

Póki jeszcze mogłam bo miałam więcej czasu, wyszywałam dla chorych dzieci obrazki w akcji "Kołderka za jeden uśmiech". Potem, z czasem, stałam się jedną z koordynatorek całej akcji. Teraz mam przerwę i stało się tak, że i mój synek otrzymał kołderkę.
Kołderki to prezenty dla przewlekle chorych dzieci, które stają się kolorową przytulanką podczas turnusów rehabilitacyjnych, pobytów w szpitalach itp. Uszyte są z kwadratów z haftowanymi obrazkami, połączonymi w piękny kolorowy patchwork. Wszystko dokładnie dla twojego dziecka - z jakimi motywami zamarzy, w jakich kolorach lubi. To prezent, w zamian pragniemy wywołać uśmiech, choć jeden uśmiech dziecka. Stąd nazwa akcji "Za jeden uśmiech". Rodzeństwo dostaje podusie. Można zostawić wybór motywów ciociom kołderkowym, ja tak zrobiłam, podałam tylko, że dla małego chłopca i dostaliśmy najcudniejszą kołderkę na świecie, z imieniem "Wojtuś". Mamy numer 1379 - można zobaczyć w Galerii.
Zachęcam do zgłoszenia swoich dzieci. Wysyła się mejla, albo list. Opisuje się jakie jest dziecko,co lubi, co chciałoby mieć wyszyte. Można też prosić o elementy stymulujące dotyk - np odstające, lub o kołderkę paluszkową gdy dziecko słabo widzi (nie z haftami tylko z aplikacjami). To nic nie kosztuje a jest miłym prezentem dla dziecka. Kołderka była z synem na operacji w szpitalu, dla mnie jest dowodem na ciepłe myśli dobrych ludzi, które otulają synka, dają wiarę, że będzie ok.
Gdy jeszcze sama wyszywałam, zawsze czytałam o dziecku, oglądałam zdjęcie jeśli rodzice dosłali, myślałam o małym dzielnym człowieku szyjąc mu obrazek. I wierzę, że to ciepło zostaje gdzieś tam z tym dzieckiem.
Akcja jest całkowicie dobroczynna, nie ponosi się żadnych kosztów. Na kołderkę czeka się od zgłoszenia kilka miesięcy - kwadraty są rozdzielane, wyszywane, potem szyjąca ciocia je z zszywa i wysyła gotową paczkę. Potrzeba czasu.
Gorąco polecam tą dobrą akcję:
http://www.kolderki.org
http://www.za-jeden-usmiech.prv.pl
Dodam jeszcze, że w zgłoszeniu trzeba załączyć jakiś dokument "uwiarygadniający" (np skan zaświadczenia o niepełnosprawności). Jest tak od czasu, gdy jakiś oszust kopiował ze stron internetowych dane dzieci, a potem prosił o kołderkę ale adres wysyłki był zupełnie do kogoś innego i rodzina dziecka nic nie wiedziała. Kradzież danych. Odtąd zgłoszenia są weryfikowane, może być prośba o oddzwonienie i potwierdzenie, że to sam rodzic zgłaszał dziecko a nie ktoś obcy. I zgłosić może tylko opiekun prawny.
monia123
Junior
Junior

Re: Kołderki za jeden uśmiech

Postprzez AnnKowal12 » 18 wrz 2014, o 10:12

Bardzo fajna akcja, a jesli o wiarygodnosc i rodziców i choroby popieram...
AnnKowal12
Nowy
Nowy

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa