diagnostyka w kierunku Z.Williamsa

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Re: diagnostyka w kierunku Z.Williamsa

Postprzez Bereda » 9 gru 2014, o 18:22

Mój Staś zaczął samodzielnie siedzieć w wieku 10miesięcy a raczkować w wieku 11m do tego czasu to leżał, leżał i leżał. Teraz ma 15 miesięcy i nie robi w sumie nic "papa" to dla niego frajda do popatrzenia ale żeby sam zrobił- nie ma takiej opcji. Brawo uczymy go teraz ale coś nie chce załapać. Ma też problem z braniem czegokolwiek do buzi, nic co jest do gryzienia to nie weźmie (chleba, ziemniaka, lub zmiażdzone jedzenie -tylko zblenderowane na papkę toleruje). Mimo tego to cudak do zacałowania I cierpliwie czekamy aż podgoni innych Williamsów - oczywiście pomagając mu rehabilitacją i innymi zajęciami.
Bereda
Junior
Junior

Postprzez aga17m » 9 gru 2014, o 21:33

Dziękuję za odpowiedź!
Na temat ZW przeczytałam już chyba wszystko co było w internecie... (pozdrawiam mamy prowadzące blogi :-) ) Na początku w ogóle nie zgadzałam się z podejrzeniami lekarza a teraz.... to już sama nie wiem :-/ dlatego te pytania o "pa pa"
Pozostaje chyba czekać cierpliwie na wynik, bo podobno znane są przypadki osób z ZW które nie mają większych problemów zdrowotnych i rozwojowych.
aga17m
Nowy
Nowy

Postprzez monia123 » 22 gru 2014, o 22:01

Nie wiem jakie są pobrane badania, u mojego syna robili 2x różne, czekało się 4-6 tygodni.
monia123
Junior
Junior

Poprzednia strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa