Wypadanie odbytu

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Wypadanie odbytu

Postprzez Agulika » 4 gru 2013, o 13:51

Forumowicze! czy ktoś z Was zetknął się z wypadaniem odbytu, obrzękami, które powstają bardzo szybko po wypadnięciu. Problem dotyczy mojego syna, a lekarze specjaliści odsyłają mnie do siebie nawzajem (od chirurga do gastroeneterologa) i każdy ma inną teorię. Najgorsze, że nikt nie daje nam rozwiązania tego poważnego i bolesnego problemu. Może znacie ten temat (oby nie!!!) i macie kontakt do dobrego specjalisty?
Agnieszka
Agulika
Stażysta
Stażysta

Re: Wypadanie odbytu

Postprzez malgoszcz » 5 gru 2013, o 07:07

Cześć!
Mój Kuba miał (ma?) problem z wypadaniem odbytu, który zauważyłam około 4-5rż. Płakał z bólu, wieczne zaparcia..... Badanie chirurgiczne było dla niego mega bolesne, potem już bał się wejścia do tego gabinetu. Starałam się wpłynąć na ten problem zmieniając dietę, ale nie pomogło to w stopniu zadowalającym. Smarowanie kremami przynosiło jakąś ulgę. Rozwiązaniem byłaby operacja. Nie zgodziliśmy się na to, przestaliśmy chodzić do chirurga... Dziś Kuba ma 13 lat, czasem skarży się na ból po wizycie w toalecie, ale już nie tak często i z taką mocą jak kiedyś.
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez Agulika » 5 gru 2013, o 13:24

Gosiu, dzięki za odpowiedź. U nas sprawa nie jest taka oczywista, bo odbyt wychodził Filipowi już dużo wcześniej i byłam z tym problemem w CZD u chirurga, który zalecił dietę i powiedział, że taka długość, jaka wypada Filipowi nie jest jeszcze wielkim problemem, tym bardziej, że wracał na miejsce. Teraz odbyt już " nie chowa się", w bardzo szybkim tempie następuje obrzęk, ból, krwawienie i śluz, który jest nie do opanowania. Po paru godzinach od wypadnięcia lekarz zrobił nam awanturę, że doprowadziliśmy do takiego stanu, myśląc, że Filip chodził z tym obrzękiem parę dni. Oczywiście skierowano nas do gastroenterologa, ale ten stwierdził, że to nie przypadek dla niego, ponieważ Filip nie ma zaprać, więc i diety nie trzeba ustawiać. Skierowano nas ponownie do chirurga, który stwierdził, że w tym wieku to nie jest do zoperowania. I tu zaczyna się problem i pytanie: co dalej? W takim stanie Filip powinien być cały czas ze mną, bo przecież panie w przedszkolu, bądź terapeuci nie wiedzą i nie mają obowiązku zajmowania się tego typu intymnymi sprawami, a lekarze rozkładają ręce...
Agulika
Stażysta
Stażysta

Postprzez malgoszcz » 6 gru 2013, o 13:34

o kurcze! No to fakt, szkoda chłopaczka!!! Trzymam kciuki, żeby sprawa się jednak dała szybko rozwiązać :) Buziaki.
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez AnnKowal12 » 18 wrz 2014, o 10:17

Czytam z niedowierzaniem, poniewaz sama mam czasem wrazenie ze odbyt chce mi wypasc. Ból nie do opisania, ustepuje po ok 0.5 godz wo wyjsciu z lazienki. Czesto zastanawialam sie co ze mna jest nie tak...
AnnKowal12
Nowy
Nowy

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa