Astma

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Astma

Postprzez Aleksandra F » 24 paź 2013, o 17:51

Ostatnio Amelia ma paskudny kaszel. Wczoraj byłam u lekarza i musiala dostać zastrzyk rozkurczający oskrzela bo lekarka nie byla w stanie jej osłuchać. Po 30 minutach stwierdzila, że wyglądało to jak ostry atak astmy.
Ja bylam przekonana, ze to przeziebienie (ma katar od paru dni) ale po wczoraj zglupialam. Mial ktos jakiekolwiek doswiadzenia z alergologiem i przypadkami dusznosci? Amelii zdazylo sie to trzeci raz w ciagu ostatniego pol roku. Zwykly katar przeksztalca sie w ataki kaszlu i zwracanie flegmy... Nie chce dziecka stresowac kolejnymi wizytami w szpitalu ale nie wiem czy bez tego sie nie obejdzie. Co myślicie?
Pozdr.
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Re: Astma

Postprzez Ziutafiluta » 25 paź 2013, o 07:30

Wojtek ma silną alergię na chyba wszystkie alergeny wziewne, więc cały rok jest na lekach przeciwalergicznych i ma astmę. Najgorsze, że nie jest w stanie przyjąć leków wziewnych, tylko syropy i tabletki, więc bywa bardzo ciężko. Co gorsza, objawy alergii, w tym napady astmy nasilają mu się na tle nerwowym - większy stres powoduje u niego nagłe napady duszności, a nawet temperaturę! No i oczywiście po większym wysiłku fizycznym, ale tego Wojtek unika jak ognia :D
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Postprzez anex » 25 paź 2013, o 07:45

Cześć Olu,
Daria też ma czasami napady kaszlu, ale takiego suchego. Czasami nawet śliną się przyksztusi i z tym też jej ciężko, męczy się, ale to wynika z deformacji jej klatki piersiowej, jest mocno zapadnięta...
Odnośnie alergologa, grunt to znaleźć naprawdę dobrego. Wiem co mówię, trochę z nimi przeszliśmy jak pojawiły się zmiany skórne u Darii. Każdy stawiał inną diagnozę, od alergii pokarmowej, przez kontaktową aż po AZS :shock:
Wiem, że astma to inna bajka, mój brat się z nią użera :?
Życzę wszystkiego dobrego
pzdr
anex
Stażysta
Stażysta

Postprzez Agnieszka i Adrian » 4 lis 2013, o 12:14

Mój Adrian przez kilka dobrych lat był leczony na astme oskrzelową . Wyniki alergenów z krwi faktycznie nie były ciekawe , Adrian kaszlał bardzo , suchym kaszlem. Był na wziewach , Podawałam je regularnie.Przy ostrych napadach kaszlu miał wziewy podawane przez nubulizator. Zauwazyłam jednak ,że czy ja mu podaje wziewy , czy nie Adrian i tak kaszle i tak.Zawsze tez myslałam ,ze kaszle a od kaszlu boli go brzuch a póxniej zauważyłam ,ze boli go brzuch i wtedy kaszle. W czasie takie ostrgo kaszlu miłam wrazenie ,ze kaszle bez przerwy , cały czas i nie pomagały wziewy ,leki i cuda niewidy. Porozmawiałam z lekarzem rodzinnym i razem doszlismy do wniosku ,ze to nie będzie astma tylko refluks. Odstawiłam leki na astme i podaje raz dziennie rano Bioprazol i od prawie dwóch lat Adi ani razu nie miał ataku kaszlu . Więc dziewczyny obserwujcie dzieciaki . Teraz juz wiem ,że przy napadzie duszności przy astmie, po podaniu leku musi minąć , jak nie mija to nie jest astma. Powodzenia w diagnozowaniu. Agnieszka
Agnieszka mama Adriana
Agnieszka i Adrian
Stażysta
Stażysta

Postprzez NatTadi23 » 4 wrz 2014, o 15:24

Witam

najlepiej zrobić testy skórne bądź z krwi, by wykluczyć alergie.
NatTadi23
Nowy
Nowy

Postprzez AnnKowal12 » 18 wrz 2014, o 10:15

Nie musisz jezdzic po szpitalach by sie dowiedziec czy to astma. Niestety moja córcia tez ma. Zanim otrzymala na stale leki miała 11 razy do roku zapalenie oskrzeli. Od momenty przyjmowania lekow narazie stanelo na 2 razy w przeciagu 9 mies.
AnnKowal12
Nowy
Nowy

Postprzez monikaroz » 20 lis 2014, o 22:17

Tak jak zostało już napisane najlepiej zrobić testy by wykluczyć alergie.
monikaroz
Nowy
Nowy

Postprzez wanda » 6 gru 2014, o 07:05

Mój syn również ma stwierdzoną astmę oskrzelową. Długo był na wziewach.Po kilku latach okazało się że na problemy z jelitami i musiał być operowany. Po tej operacji astma zniknęła. Nic nie brał i nie kaszlał. Rok temu kaszel powrócił ale taki delikatny. Jesienią miał operację na jelitach i kaszel się nasilił. Znów dostał wziewy a po trzech miesiącach pojawił się problem w brzuchu.Po oczyszczeniu ropnia kaszel się zmniejszył.Czytałam że stany zapalne jelit w chorobie Leśniowskiego - Crohna mają takie objawy a mój syn ma podejrzenie tej choroby.Pozdrawiam Was serdecznie
wanda
Nowy
Nowy

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa