turnus rehabilitacyjny dla osób z ZW oraz IV Zjazd

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z ZW

Postprzez Agulika » 29 sty 2013, o 22:47

Drodzy Rodzice,
uczestnicząc w turnusach rehabilitacyjnych, a zarazem jeżdżąc na spotkania rodzin z ZW, pomyślałam sobie, że może dałoby radę połączyć przyjemne z pożytecznym :?:
Gdy zaczynałam jeździć na turnusy z Filipkiem była nas garstka, teraz na jednym turnusie letnim było nas 8 :) Jak widać zapotrzebowanie jest, gorzej z funduszami :cry:
Mam propozycję nie do odrzucenia. Może udałoby się zebrać chętnych ok. 20 dzieciaczków i rodziców, rzecz jasna i zorganizować turnus rehabilitacyjny? Byłby czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, sugestii, wspólne zabawy dzieciaczków, a może przy okazji sympozjum??? Miejsce: Ośrodek Rehabilitacji "12 Dębów" w Zaździerzu (17 km od Płocka), http://12debow.pl/ Czwórka z nas już tam była, więc może wypowiedzieć się czy warto?
Rozmawiałam wstępnie z panią kierownik ośrodka o możliwym terminie takiego turnusu (oni mają listy zajęte już na 2014 r.) i możliwości wynajęcia sali konferencyjnej, w razie zorganizowania jednocześnie sympozjum. Wszystko się da, oczywiście nie o każdej porze roku, wakacje odpadają od razu. Wolnym terminem jest tydzień przed Świętami Wielkanocnymi (24.03-30.03.13), koszt 2000 zł, jesień 2013 r.-koszt 2-tygodniowego turnusu - 4700 zł (termin do ustalenia), bądź 2014 r. (na razie koszt 4700 zł.). Jeśli chodzi o wynajęcie sali konferencyjnej, nie ma problemu. Nocleg dla dodatkowych osób również zapewniony (cena do ustalenia)
Terapie proponowane przez ośrodek to: basen - codziennie (40 min), sala doświadczania świata - 2 razy w tyg. (30 min), terapia ręki - 3 razy w tyg.(30 min.), logopeda - 3 razy w tyg. (30 min.), pedagog - codziennie (30 min.), SI - 2 razy w tyg.(30 min.), zajęcia ruchowe - codziennie (2 h). Rodziny z Zespołem Downa organizowały już tam turnus zamknięty i umówiły się, że zamiast dwóch godzin dziennie rehabilitacji ruchowej dzieci miały 1 h zajęć indywidualnych ruchowych i 1 h grupowych.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy znaleźliby się chętni na takie wspólne 2 tygodnie lub tydzień :)
Jeśli tak, będę działać dalej i rezerwować termin.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Agulika
Stażysta
Stażysta

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z ZW

Postprzez Magda N. » 31 sty 2013, o 10:26

Pomysł świetny! My póki co nie mamy funduszy na dodatkowy turnus w tym roku, szkoda, chętnie byśmy się wybrali :/
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez Karolinek89 » 31 sty 2013, o 11:55

Mnie pomysł też się bardzo podoba.. Jednakże wątpie by w tym roku udało nam się uzbierać pieniążków jeszcze na jakiś turnus - ale jesli można by było zrobić go 2014 to czemu nie :)
"...Żyj powiedziała Nadzieja, bez Ciebie nie umiem, odparło cicho Życie.."
Karolinek89
Stażysta
Stażysta

Postprzez Ziutafiluta » 31 sty 2013, o 12:04

My na pewno odpadamy głównie ze względów organizacyjnych - póki co tydzień poza domem nie wchodzi w rachubę :(
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Postprzez K. Agnieszka » 3 lut 2013, o 18:25

My również bardzo chętne ale dopiero na 2014r. w tym roku nie wystarczy nam na 2 turnusy.
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez malgoszcz » 3 lut 2013, o 22:44

Cześć!
My tam jedziemy w lipcu. Słyszałam, że jest bardzo dobrze. Chętnie pojedziemy jeszcze, ale również dopiero w 2014r.
Pozdrawiam cieplutko.
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez maksymilian » 5 lut 2013, o 14:17

My też jesteśmy zainteresowani ale możemy jechać dopiero w 2014r.Pozdrawiam Asia mama Maksymilianka
maksymilian
Nowy
Nowy

Postprzez Agulika » 6 lut 2013, o 21:07

Drodzy Forumowicze,
niestety odzew w sprawie wspólnego turnusu jest lichy... Co mam przez to rozumieć? Ciągnąć ten temat? Starać się o rezerwację jakiegoś terminu w 2014 r.? Jeśli tak, to jaki termin pasowałby Wam? Tak jak pisałam większość miejsc na ciepłe miesiące 2014 roku jest już zarezerwowana. Czy w grę wchodziłby tydzień czy 2 tygodnie turnusu? Na ile mogę być pewna Waszych deklaracji? Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania. Nie mogę sama zdecydować za wszystkich, a to zbyt poważny temat finansowy, abym zdecydowała za 20 osób. Czy znajdzie się nas dwudziestka chętnych?
Pozdrawiam, Agnieszka
PS. Terapeuci opowiadali mi turnusie rodzin z ZD. Uczestniczyło w nim 20 dzieci, a na weekend przyjechała ponad setka!!!W grupie siła!!!
Agulika
Stażysta
Stażysta

Postprzez Magda N. » 7 lut 2013, o 12:28

Agnieszko jesli chodzi o nas to w 2014 zdecydowalibyśmy się na tydzień takiego turnusu. Termin bez różnicy, wiadomo, że w styczniu i w lipcu jesteśmy na wyjeździe z ACentrum i Przyjacielem. Może właśnie wiosną??????? Myślę, że mało się nas zgłosi bez konkretnej daty i kwoty niestety :?
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez Karolinek89 » 7 lut 2013, o 12:57

Jesli o nas chodzi to jesteśmy jak najbardziej chętni - odpowiadał by nam tydzień czasu - myślę że wiosną było by ok !:)

Myślę że może by tak dodać inf o tym na facebooku ? Albo może ktoś z was ma kontakt z rodzinami z ZW a Oni akurat nie zagladają na forum i można by było ich zapytać co o tym pomyśle sadzą.. :)
"...Żyj powiedziała Nadzieja, bez Ciebie nie umiem, odparło cicho Życie.."
Karolinek89
Stażysta
Stażysta

Następna strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa