Polacy z Ukrainy: wymienić doświadczenie?

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Polacy z Ukrainy: wymienić doświadczenie?

Postprzez Kasakin » 10 paź 2012, o 17:55

Witamy serdecznie!
Jestemy z Ukrainy, ale mamy polskie korzenie. Po pewnym czasie będziemy przenieść się do Polski na pobyt stały (prawdopodobnie na Dolnym Śląsku). Nasz syn ma 15 lat, chodzi do 8 klasy i należy do dzieci z zespołem Williamsu. Na Ukrainie on zwiedza szkołę ogólnodostępną. Słyszeliśmy, że w Polsce takie dzieci ostatnim czasem także uczą się w zwykłych szkołach. Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje na temat wstąpienia dzieci z zespołem Williamsu do szkoły w Polsce, nauki, relacje z innymi dziećmi i nauczycielami itd. 21. – 24.10. będziemy na Dolnym Śląsku. Chętnie poznaliśmyby osobiście z rodzicami dzieci z tą diagnozą, żeby wymienić doświadczenie w zakresie wychowania naszych dzieci.
Pozdrawiamy
Tania, Siergiej
Ostatnio edytowano 9 lis 2012, o 15:36 przez Kasakin, łącznie edytowano 1 raz
Kasakin
Nowy
Nowy

Re: Polacy z Ukrainy: wymienić doświadczenie?

Postprzez Aleksandra F » 10 paź 2012, o 18:52

Super, że się odezwaliście :)
Nasza Amelka ma dopiero 4 latka ale jestem pewna, że ktoś mający większe doświadczenie z naszym cudownym systemem oświaty też się odezwie na forum ;)
Pozdrawiam.
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez Agnieszka i Adrian » 12 paź 2012, o 07:35

Mój Adrian ma 18 lat . Uczy sie w Gimnazjum w Szkole śpecjalnej. Powodzenia z naszą polską oświatą. Ja przeszłam przez wszystkie szkoły. Z tego co wiem nasze dzieciaki kończą i kończyły różne szkoły : integracyjne, specjalne. Dużo zalezy od szkoły. Na dolnym Śląsku nie jest źle ze szkołami i jest tam stosunkowo duzo dzieci z ZW. Pozdrawiamy . Agnieszka
Agnieszka mama Adriana
Agnieszka i Adrian
Stażysta
Stażysta

Postprzez K. Agnieszka » 14 paź 2012, o 15:32

Maja ma 6,5 i od przyszłego roku wysyłam ją do szkoły specjalnej. Duże, głośne grupy nie sprawdzaja się w jej przypadku - w grupie 24 dzieci czuje się źle. Możliwe,że w szkole integracyjnej Maja poradziłaby sobie świetnie, ale "może" dla mnie to za mało, nie będę eksperymentowała na jej emocjach. Wystarczająco stresu ma w swoim życiu:(
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez Kasakin » 9 lis 2012, o 15:25

Witamy serdecznie!
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy się odezwali; po raz pierwszy usłyszeliśmy na tym forum o szkołach integracyjnych, i to jest bardzo interesujące dla nas. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś podzielił się swoimi wrażeniami z nich.
Pozdrawiamy
Kasakin
Nowy
Nowy

Postprzez Aleksandra F » 10 lis 2012, o 00:01

nie wiem jak ze szkołą ale w przedszkolach integracyjnych przede wszystkim różnica jest taka, że grupy nie są przepełnione. Mogą mieć do 20 dzieci, przy czym to max. 15 zdrowych na max. 5 niepełnosprawnych.
W przypadku Amelii przedszkole się super sprawdza ale, jak napisały mamy przede mną to sprawa całkowicie indywidualna.
Powodzenia.
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez Agata » 13 lis 2012, o 12:15

Witaj !! Maciej chodzi do klasy integracyjnej . Różnica jest taka , że w integracyjnej jest dwóch nauczycieli cały czas i ilość uczniów w klasie ok. 15 . Teoretycznie ułatwia to naszym dzieciom naukę , ale z praktyki wiem , że różnie to bywa. Najważniejsze jest podejście nauczycieli, życzę powodzenia i wytrwałości
Agata mama Maćka
Agata
Junior
Junior

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa