Karta parkingowa - przysługuje czy nie?

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Karta parkingowa - przysługuje czy nie?

Postprzez Irek » 26 wrz 2012, o 12:00

Witam

Dostaliśmy orzeczenie o niepłnosprawności naszego synka. Niestety nie uznano nam punktu 9 (na podstawie którego możemy starać sie o karte parkingowa). Napisalismy odwołanie od decyzji komisji-bez rezultatów. W npiątek mamy komisje i naszą sprawę ma rozpatrzyć Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Czytałem, że niepełnosprawność oznaczona symbolem N10 (choroby neurologiczne) upoważnia do starania sie o kartę. Pytanie zatem czy to kwestia niezbyt przychylnych lekarzy z komisji czy rzeczywiście mając dziecko z Zespołem Williamsa nie mamy prawa do starania się o kartę parkingową. Jakie macie doświadczenia, uwagi, sugestie jak działać? Chcielibyśmy mieć jakies argumenty na komisji.
Irek
Stażysta
Stażysta

Re: Karta parkingowa - przysługuje czy nie?

Postprzez Aleksandra F » 26 wrz 2012, o 18:36

My dostaliśmy tę kartę trzy lata temu ale wtedy Amelka jeszcze nie chodziła.
Pod koniec listopada kończy nam się orzeczenie i będziemy składać nowy wniosek. Mam nadzieję, że wystarczy fakt, że Amelia ma częste skurcze nóżek i jak zbyt długo chodzi to koślawi nogi i szybko się męczy (pewnie przez wiotkie zastawki). Jeśli to nie przekona komisji o przyznaniu karty parkingowej to nie wiem co jeszcze...
Wam życzè powodzenia.
Może załatwcie sobie jakąś opinię od ortopedy lub neurologa?
Pozdr.
Aleksandra F
Moderator
Moderator

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa