PRZEDSZKOLE

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Re: PRZEDSZKOLE

Postprzez Karolinek89 » 17 lut 2013, o 17:41

My także mamy wystapić do PPP o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego..
I właśnie nie wiem za bardzo jak to jest z MOPSem czy to samemu trzeba cos składać.,,.
Jesli chodzi o zasiłki nie mamy zadnych gdyz nie miescimy sie w dochodzie ani do rodzinnych ani do celówek..
Pogadam jeszcze z Paniami w przedszkolu może będą umiały mi pomóc :)

Pozdrawiamy
"...Żyj powiedziała Nadzieja, bez Ciebie nie umiem, odparło cicho Życie.."
Karolinek89
Stażysta
Stażysta

Postprzez MamaAmy » 17 lut 2013, o 19:33

Cała rzecz różnie wygląda w każdej gminie. Wszystko zależy od MOPSU w danej gminie. Nasza np. realizuje jakiś projekt "Aktywny Samorząd z PFRON" i w związku z tym można ubiegać się o dodatkowe pieniądze na wyszczególnione w projekcie kwestie.

Co do opłaty za przedszkole to z kolei wynika z Uchwały Rady Miasta. Jeśli dziecko trafia do grupy specjalnej lub integracyjnej płacimy za wyżywienie. Resztę pokrywa gmina bez żadnych wniosków, ponieważ wynika to z uchwały. Całą sprawę załatwia u nas przedszkole.

Cyt. z Uchwały Rady Miasta Leszna:
"Rodzice/opiekunowie dzieci z oddziałów specjalnych / integracyjnych zwolnieni są z opłaty za świadczenia przedszkoli obejmujące koszty kształcenia przekraczające bezpłatne podstawy programowe ponieważ utrzymanie w rodzinie dziecka specjalnej troski wymaga od rodziców ponoszenia wysokich kosztów indywidualnego leczenia i rehabilitacji."

Aż chce się powtórzyć hasło swego czasu promujące nasze miasto: "Leszno - tu chce się żyć!" :)
Agnieszka
mama Amelki
MamaAmy
Stażysta
Stażysta

Postprzez Aleksandra F » 18 lut 2013, o 18:28

Jak wrócimy z ferii to zapytam w przedszkolu i zaraz Wam napiszę jak to jest u nas ;)
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa