PRZEDSZKOLE

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Re: PRZEDSZKOLE

Postprzez Aleksandra F » 5 wrz 2012, o 12:03

A może uda Ci się znaleźć prywatne przedszkole integracyjne? Za dzieci z orzeczeniem płaci gmina.
Wydaje mi się, że Amelka tak chętnie chodzi do swojego przedszkola bo jest malutkie, są tam tylko trzy grupy więc i hałas mniejszy niż w dużym przedszkolu.
No trzymam kciuki za jakieś rozwiązanie bo ja na Twoim miejscu chyba wzięłabym dziecko z przedszkola i załatwiała opiekunkę..
Masakra...
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez K. Agnieszka » 21 wrz 2012, o 09:31

Nic się nie zmienia:( W środe uczestniczyłam z nią we wszystkich zajęciach...i trudo jest mi podejść obiektywnie do tego co widziałam. Maja rzeczywiście mniej płakała- jedynie rytmika i spacer ulicami miasta doprowadziły ją do łez... Grupa składa się w 3/4 z chłopców...i to takich dla których nawet pani wychowawczyni nie jest autorytetem, a co powiedzieć o małej, zapłakanej dziewczynce:( widzę,że lęki przedszkolne przekładają się na lęki "dnia codziennego"... Rozmawiałam już z panią dyrektor naszej Szkoły Specjalnej i na pewno od przyszłego roku Maja do niej trafi...Nie będę męczyła jej systemu nerwowego w tzw. miejscach "integracynych", które w naszej miejscowości koło tolerancji i zrozumienia problemu nawet nie leżały...:( Pozdrawiam
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez magdai » 23 wrz 2012, o 08:17

Cześć Aga a nie ma możliwości żeby ją już przenieść do tego przedszkola specjalnego? A co przez ten rok dalej będzie chodzić do tego integracyjnego?
Właśnie tak wygląda integracja w naszych przedszkolach albo szkołach sama nazwa placówki "integracyjne" i nic po za tym!!!!
Pozdrawiam Magda mama Marysi
magdai
Nowy
Nowy

Postprzez K. Agnieszka » 23 wrz 2012, o 12:37

Madzia u nas nie ma ani prywatnego przedszkola integracyjnego ani specjalnego:( Mam związane ręce:( na początku października mam spotkanie z paniami z Poradni PedagogicznoPsychologicznej i zobaczymy, może coś doradzą:( Póki co usłyszałam,że Maja jest rozpieszczonym bachorem....komentarz osoby sprawującej wychowawstwo w grupie starszaków, czyli Majkowej...Jedynie pani wspomagająca w grupie Mai przeczytała materiały dot.ZW i obejrzała filmy z naszymi dziećmi w rolach głównych, cała reszta wszystko wie lepiej. Ojjjj nie będę się użalać - zbieram informację, na pewno znajdę jakies rozwiązanie:)
Pozdrawiam serdecznie
Ps. Uściski dla Marysi:))))
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez mkonieczna6 » 27 wrz 2012, o 12:16

witajcie:)z racji ze nasz Karolek w listopadzie skonczy 3latka chcielismy poslac go do przedszkola oczywiscie specjalnego,ale niestety nasz syn (jak to nam dyrekcja powiedziala)jest "za malo"niepelnosprawny(stopien lekki), aby mogli go przyjac,a do przedszkola masowego nie ma szans bo jest za bardzo niepelnosprawny....
takze na dzien dzisiejszy nie ma miejsca dla naszego syna:(
bede sie starac od przyszlego roku...
nie poddam sie
przeciez Karolek tez musi poznac taki swiat jakim jest przedszkole i obowiazki
pozdrawiamy:)
mkonieczna6
Junior
Junior

Postprzez Karolinek89 » 15 lut 2013, o 18:32

Witajcie :)

Ja do Was Mamy dziś z pytaniem..
Zapisałam Filipka do Przedszkola Integracyjnego - ma zacząć w wrześniu.
Mały w Grudniu będzie miał 3 latka..
Jest to prywatne przedszkole - będzie kosztowało ok 500 zl miesięcznie..
Czy któraś z was orientuje się jak to jest z Dzieciaczkami które mają orzeczenie ?
Czy można starać się o jakieś dofinansowanie np z gminy ?
I czy ktoś wie co trzeba zrobić by takie coś załatwić ?
Byłabym wdzięczna o podpowiedzi :)
"...Żyj powiedziała Nadzieja, bez Ciebie nie umiem, odparło cicho Życie.."
Karolinek89
Stażysta
Stażysta

Postprzez Ziutafiluta » 15 lut 2013, o 19:32

Mój Rysiek (zdrowy) chodzi do prywatnego przedszkola i ma dofinansowanie z GOPSu - opłacają mu posiłki. Dofinansowanie do posiłków jest zasiłkiem celowym i jest przyznawane ze względu na dochody w rodzinie, bez względu na orzeczenie. Jeśli więc spełniacie kryterium dochodowe do zasiłku celowego (jest niższe, niż do zasiłku rodzinnego), to możecie starać się o dofinansowanie do posiłków.
Jeśli chodzi o dofinansowanie do czesnego, to za bardzo nie wiem, ale na pewno powinnaś spróbować. Obawiam się, że samo orzeczenie o niepełnosprawności nie wystarczy, pewnie będzie potrzebne dodatkowo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (konieczność przebywania dziecka w placówce integracyjnej stwierdzona przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną). W uzasadnieniu wniosku o dofinansowanie do czesnego musisz napisać, że to prywatne przedszkole jest jedynym integracyjnym i że to do obowiązków gminy należy zapewnienie dziecku możliwości korzystania ze wskazanej placówki. Niestety, póki co tzw. "obowiązek szkolny" obejmuje dzieci od piątego roku życia, więc wszystko będzie zależało od dobrej/złej woli urzędników. My na przykład przez dwa lata na własny koszt dowoziliśmy Wojtka do przedszkola specjalnego 30 km w jedną stronę, dopiero od piątego roku życia finansuje to gmina :(
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Postprzez Aleksandra F » 15 lut 2013, o 23:10

U nas było bez żadnych problemów. Byłam gotowa (z bólem serca :? ) na czesne w kwocie 380zl ale po rozmowie z panią dyrektor dowiedziałam się, że z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego czesne płaci gmina. My opłacamy tylko jedzenie czyli 130 zl miesiecznie. I nie ma żadnego znaczenia,że mieszkamy w innej gminie niż znajduje się przedszkole. Tym zajmuje się placówka a nie rodzice. Przynajmniej u nas ;)
Pozdr.
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez K. Agnieszka » 16 lut 2013, o 10:40

U nas w publicznym przedszkolu integracyjnynym w sumie opłaty wynoszą prawie 450 zł i jedynie na co możemy liczyć to dofinansowanie z MOPSu do posiłków, kryterium dochodowe, nic więcej. Ściskam
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez Ziutafiluta » 16 lut 2013, o 12:17

Ola czy Ty dostałaś do ręki decyzję z Urzędu Gminy przyznającą to dofinansowanie? Jeśli tak, to tam powinna być podana podstawa prawna. Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś mogła tu ją podać, to może być bardzo cenna informacja dla wielu rodziców. (a jeśli nie dostałaś, to na pewno dyrektor przedszkola ma takie pismo)
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Poprzednia stronaNastępna strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa