PRZEDSZKOLE

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

PRZEDSZKOLE

Postprzez Aleksandra F » 3 wrz 2012, o 07:44

Cześć Wszystkim.
Dzisiaj nasz drugi "Pierwszy Dzień w Przedszkolu".
Amelia chodzi do integracyjnego.
W zeszłym roku byłam bardzo zadowolona ale po dzisiejszym dniu...
Na wstępie Amelia zachwycona wbiegła na swoją ubiegłoroczną salę a tam...nowe dzieci, nowe panie, nie ma koleżanki Emilki...
Wyraz rozczarowania na jej twarzy po prostu okropny.
No i nie wiem teraz czy powtarzanie "maluchów" to był dobry pomysł (chociaż rzecz jasna nie mój :x )
W przyszłym roku, choćbym miała im przedstawiać opinie psychologów, Amelia pójdzie do "średniaków"!!!
No bo jak tak zerknęłam na jej zeszłoroczną grupę to jakichś widocznych różnic nie widziałam.
Dzieci jak dzieci.
A w maluchach Amelia jest najwyższa (odstaje od wszystkich na głowę) i, wiem, że to subiektywne odczucie matki, najbardziej kumata.
No cóż.
Życie.
W szkole będzie pewnie jeszcze gorzej.
Chyba już zawsze wrzesień będzie mi się kojarzył niemiło...
Podwójnie niemiło bo sama jestem nauczycielem i z wątpliwą ochotą wracam z urlopu ;)
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Re: PRZEDSZKOLE

Postprzez MamaAmy » 3 wrz 2012, o 08:26

Zgadzam się Ola, wrzesień tez od jakiegos czasu kojarzy mi się "niemiło".
Obecnie wiążę go ze stresem i to znacznie większym niż wtedy kiedy sama chodziłam do szkoły.

U nas też drugi "pierwszy wrzesień" ale tym razem zmiana. :D
Amelka z grupy specjalnej w ubiegłym roku, trafiła do grupy integracyjnej. Inne Panie, nowa sala, ale wciąz to samo przedszkole. Razem z nią jest Oskarek, z którym w ubiegłym roku sie zakumplowała. Taka metoda małych kroków. Coś starego i coś nowego.
Wierzę, że będzie dobrze. Cieszy mnie sam fakt, że będzie z dziećmi zdrowymi bo tego właśnie najbardziej jej brakowało w oddziale specjalnym. Dobrym rozwiązaniem było tez posłanie jej na dyżur w lipcu bo tam zmieniały się Panie i dzięki temu zdążyły sie juz nawzajem z Amelką trochę poznać.

Co do wzrostu Ola, to Ty sie tak nie martw, bo Wasza Amelka jest wysoka i naszą też przerasta o głowę a przecież między nimi tylko tydzień różnicy jest. Po prostu warunki ma na to aby zostać modelką 8-) U nas z kolei jest na odwrót. Amelia jest w grupie 4-5 latków i jest tam najmniejsza, taka kruszynka poprostu. Dzisiaj rano jak weszła do sali to prosto Pani na kolana sie wpakowała i podejrzewam, że jeszcze na nich siedzi....

Powodzenia Wszystkim i tym małym i ty dużym. Dobrego roku szkolnego !!!
Agnieszka
mama Amelki
MamaAmy
Stażysta
Stażysta

Postprzez Magda N. » 3 wrz 2012, o 11:13

Widzę, że nie tylko ja się stresuję dzisiejszym dniem ;) Aniela po raz czwarty pierwszy dzień w przedszkolu. Wszystko nowe, no prawie...grupa specjalna ale w normie intelektualnej. Trochę się boję ją odebrać...Ona na pewno sobie świetnie poradziła, jestem tylko ciekawa czy poradzono sobie z Nią :mrgreen:
Myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, m...
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez Magda N. » 3 wrz 2012, o 18:10

No i poradzono sobie :) Sikała co godzinę ale wróciła do domu w tych samych ubraniach, w których pojechała!!!! Trochę zagubiona podobno ale szczęśliwa :)
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez Aleksandra F » 3 wrz 2012, o 20:36

No a u nas niespodzianka ;)
Wychowawczyni Amelii z zeszłego roku poszła dzisiaj zobaczyć jak moje dziecię radzi sobie w "maluchach".
I tak jej się zrobiło szkoda, że Amelka jest z tymi maleństwami a w końcu zrobiła znaczne postępy w mówieniu i zachowaniu, że przeniosłą ją do "średniaków"!!! :D
Byłam taka dumna, że potem w domu tańczyłyśmy z radości.
Teraz to możemy nawet trzy razy powtarzać grupę.
Dziecko zachwycone, podczas opowiadania o dzisiejszym dniu tryskała energią i radością.
Mnie ulżyło bo w ten sposób otrzymała dodatkowy rok beztroski i starych koleżanek i kolegów.
Do tego Amelka ani razu się nie posikała 8-)
Absolutnie pełen sukcesów dzień ;)
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez K. Agnieszka » 4 wrz 2012, o 07:06

A u nas tak ja w zeszłym roku tragedia na pałnej linii:( Już drugi dzień a Maja rozpacz az serce pęka:( Pani musiała ją oderwać ode mnie:( Maja uczęszcza do przedszkola Integracyjnego...ale mało w nim integracji:( Dziewczyny cała jestem w nerwach-nawet przez sen Maja płacze,że chce do domu... Nie ma u nas przedszkola specjalnego... PRAWDZIWY KOSZMAR:(
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez MamaAmy » 4 wrz 2012, o 08:57

Magda - Podobna mysl przebiegła mi przez głowę: Jest w tych samych rzeczach - znaczy się sikanie nie było problemem! ;)
Ola: Wielkie gratulacje dla Amelki - Starszaki!!! Super! :D
Agnieszka: Kurcze, trudna sytuacja :( Cały rok była tak nastawiona do przedszkola, czy tylko początek był trudny? My też przechodziłyśmy przez to w zeszłym roku. Jeszcze w wakacje, jak tylko Amelka otwierała oczy padało pytanie: "Do jakiej babci idziemy?" Znaczy się "nie waż sie zaprowadzić mnie do przedszkola" :? A w tym roku (odpukać) nie jest źle 8-)

Dzisiaj tylko przy wyjściu z domu popłakała, ale w przedszkolu było juz ok. Nawet pożegnała się ze mną i szła się pobawić :D Oby jej się nie odmieniło, no chyba, że na jeszcze lepsze.... ;)
Agnieszka
mama Amelki
MamaAmy
Stażysta
Stażysta

Postprzez Aleksandra F » 4 wrz 2012, o 12:16

MamaAmy: nie starszaki tylko średniaki :lol:
Agnieszko, może jest jakaś szansa, żeby zmienić przedszkole? Bo jeśli dziecko w nocy płacze to raczej normalne to nie jest. Może ktoś jej dokucza? No chyba gdzieś musi być problem bo przecież nasze dzieci są takie ufne i wrażliwe.
Mam nadzieję, że Maja odnajdzie się w przedszkolu.
:(
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez K. Agnieszka » 5 wrz 2012, o 10:49

Kochane Dziewczyny, trzeci dzień i to samo....:( W naszej miejscowości jest tylko jedno przedszkole integracyjne...do tego te które maja rewelacyjną renomę - te nie integracyjne- są już przeładowane:(...mamy wysyp dzieci a mało miejsc przedszkolnych, a w planach jest zamknięcie kolejnego przedszkola:( koszmar jakiś. Maja twierdzi, że się boi...samotności - bo nie ma mamy:(- , krzyku dzieci, ich kaszlu..., krzyku pań....i tego całego bałaganu:(... Tłumacze jej,na wszystkie sposoby...ale rezultat jest mierny:( Osoby,ktre znaja Maję są w szoku, bo przecież ona taka otwarta jest a tu taka reakcja. Idę zaparzyć maliskę i jadę po dziecko... Nie mam już pomysłu:(
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez MamaAmy » 5 wrz 2012, o 11:17

Ola - Ale gafa z tymi Starszakami :roll: Miałam na mysli Średniaki oczywiście :D Tak czy owak gratuluję awansu do bardziej zaawansowanej grupy :)
Agnieszka - czyli zmiana przedszkola i tak nie koniecznie poprawi sytuację... Generalnie kwestia przebywania w takim rozgardiaszu, jakim niewątpliwie jest przedszkole, jest dla Mai czymś trudnym i stresującym. Przecież niektóre dzieci zdrowe również nie potrafią sobie poradzić z rozstaniem i pójściem do przedszkola, a nasze maluchy mają dodatkowe bariery, które muszą pokonać. Wyobrażam sobie jak na nie działa taki przedszkolny hałas, a do tego brak dorosłego (mamy czy taty) którego znają i z którym czują się bezpiecznie. Mam nadzieję, że Maja w końcu pokona swój lęk i będzie dobrze. Trzymam kciuki!
Agnieszka
mama Amelki
MamaAmy
Stażysta
Stażysta

Następna strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa