Turnusy

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Re: Turnusy

Postprzez Magda N. » 13 sie 2012, o 18:04

Spotkamy się zatem :)
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez Iwona » 14 sie 2012, o 19:11

Witam :)
Polecam turnus w Stobnie, dużo cennych wskazówek na terapii ręki i bardzo dobry terapeuta z biofeedbacku. Do tego dobra rehabilitacja i hipoterapia. Kilka minusów by się znalazło, ale generalnie na duży plus i wybieramy się tam za rok. Ośrodek jest całoroczny.
Iwona
Junior
Junior

Postprzez anex » 28 gru 2012, o 13:50

Słuchajcie, ja standardowo z pytaniem ;)
Chciałabym Darię zapisać na turnus, oczywiście nie prędzej jak skończy 2 latka (bariera finansowa).
Czy możecie mi polecić sprawdzone miejsce gdzie warto pojechać z małym dzieckiem po raz pierwszy? W necie znalazłam sporo różnych ośrodków, ale chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Z góry dziękuję :)
anex
Stażysta
Stażysta

Postprzez Aleksandra F » 28 gru 2012, o 14:32

Ja się ostatnio zastanawiam czy w ogóle zapisywać gdzieś Amelię.
Bo w sumie na miejscu mamy tyle zajęć, że nie ma czasu na nic ;-)
Trzy razy w tygodniu rehabilitacja, dwa razy logopeda, dwa razy psycholog, do tego spotkania z pedagogiem w przedszkolu, dwa razy w tygodniu zajęcia rytmiki, raz logorytmiki, raz na tydzień hipoterapia (jeśli pogoda pozwala) i raz na dwa tygodnie biofeedback.
Do tego dwa razy w tygodniu Amelia chodzi na tańce do domu kultury bo się uparła, że ma jeszcze mało :D
Od poniedziałku do soboty intensywnie podróżujemy po Śląsku a teraz jak otwarli Aquadrom w Rudzie to się zastanawiam czy nie jeździć co niedzielę na basen ;)
No i na co nam turnus?
:roll:

acha, jeszcze się zastanawiam czy Amela nie jest za mała na turnus - nagła zmiana otoczenia przy jej problemach z koncentracją...zanim by się przyzwyczaiła to pewnie turnus by się już kończył.
Z drugiej strony aspekt finansowy - nawet z pomocą pieniędzy z 1 % czy pomocy z MOPSu - kwoty, których żądają teraz ośrodki są skandaliczne.
Tak, że na razie na zastanawianiu się kończą moje przemyślenia o turnusach rehabilitacyjnych ;)
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez Karolinek89 » 28 gru 2012, o 14:59

Przy takim natłoku zajęc wcale sie nie dziwie ze nie myslicie o turnusach..
My mamy jedynie 2 razy w tyg rehabilitacje ruchową i raz w tyg 2h wczesnego wspomagania w Przedszkolu Inegracyjnym do którego chciałabym posłać Filipka od września..

Na Turnusie byliśmy niedawno 2-15 Grudzień w Ośrodku TRATWA
Filip ma ma 2 latka.
Zależało mi na reh ruchowej jak i intelektualnej! Osobiscie jestem dosc zadowolona!
Filip tez ma problem z przystosowaniem sie do nowej sytuacji ale o dziwo tylko przez 2 pierwsze noce płakał, potem padał ze zmęczenia!
Co do kosztu turnusu to niestety masakra.. Dużo kosztuje nam udało sie dzieki 1 % i darowiznie z Fundacji Polska Miedz - dostalismy od nich 2000 zł wiec pojechaliśmy..

Ogólnie myślę że stała rehabilitacja na miejscu która jest systematyczna na pewno da duże efekty! '
Ja chciałabym jeżdzić na turnusy chociaż na 1-2 w roku ale zobaczymy jak bedzie z pieniążkami..

Pozdrawiamy:)
"...Żyj powiedziała Nadzieja, bez Ciebie nie umiem, odparło cicho Życie.."
Karolinek89
Stażysta
Stażysta

Postprzez K. Agnieszka » 3 sty 2013, o 20:59

Przypuszczam,że gdybym miała tak dobrą terapię na miejscu, taki wybór i widziałabym efekty to pewnie nie myślałabym o turnusie. Niestety u nas terapii niedostatek:( stąd turnus. Pozdrawiam
Agnieszka mama Mai:)
K. Agnieszka
Stażysta
Stażysta

Postprzez malgoszcz » 19 sty 2013, o 10:18

Powiem Wam, że gdy Kuba był mniejszy mógł liczyć na więcej pomocy. Mogliśmy korzystać z zajęć w poradni psych-pedagog., w OWI, w przedszkolu. Z chwilą pójścia do szkoły zaczęto nas przesuwać a w końcu "usuwać" z zajęć, z braku jak zwykle pieniędzy i miejsca. Oczywiście prywatnie mogę mu zapewnić multum zajęć, tylko kogo na to stać??? :(
Olu, masz wymarzoną sytuację- tyle zajęć i to 2x w tyg.! Wielu z nas może o takiej pomocy jedynie pomarzyć.
Na Twoim miejscu wybrałabym turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRONu (np.nad morzem). Jedziesz na 2 tyg., na miejscu dostajesz 2 zabiegi dziennie (np.inhalacje i naświetlanie) a resztę dnia odpoczywasz! 8-)
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez Aleksandra F » 19 sty 2013, o 19:26

wszystko super ale...w tym roku mam wyjątkowo dużo uczniów w szkole i udało mi się, że do czerwca mam cały etat.
Niestety tym sposobem przekraczamy te nieszczęsne 1755 na osobę i nie ma szans na dofinansowanie z PFRONu.
I nie ma znaczenia, że na benzynę na dojazdy wydajemy miesięcznie ponad 1000 zl...
:(
Aleksandra F
Moderator
Moderator

Postprzez malgoszcz » 20 sty 2013, o 16:20

no tak... do tego powiedzą, że masz darmowe przejazdy MZK. tylko czy kogoś to obchodzi, że poruszając się MZK nie objeździsz tylu zajęć (czas, zmęczenie dziecka...)??????????????
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Poprzednia strona

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa