Williams i Autyzm

Forum Stowarzyszenia Osób z Zespołem Williamsa

Williams i Autyzm

Postprzez patryk » 10 kwi 2012, o 20:50

kasiktom
[b]williams i autyzm[/b]
08 kwi 2012 - 21:28:20 Zarejestrowany: 7 tygodni temu
Witam,
mam pytanie czy ktoś z was miał problem z autyzmem? Mój synek ma oczywiście ZW i teraz jeszcze podejrzenie autyzmu czy ktoś miał podobną sytuację?

*wiadomosc przeniesiona ze starego forum
patryk
Moderator
Moderator

Re: Williams i Autyzm

Postprzez malgoszcz » 11 kwi 2012, o 05:11

Witam!
My dopóki nie mieliśmy diagnozy słyszeliśmy kilka razy, że Kuba ma wiele cech autystycznych - to było do 4 rż, wtedy jeszcze nie mówił. Jednak wiele innych cech (choćby towarzyskość w stosunku do dorosłych) wykluczały jednocześnie autyzm.
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez Agnieszka i Adrian » 11 kwi 2012, o 06:07

My od poczatku , jeszcze przed ZW mieliśmy diagnoze AUTYZM. Teraz mówi sie o dużej ilości cech autystycznych. Jak na williamsiaka przystało uwielbia towarzystwo innych ludzi , ale nie lubi dotyku innych ludzi.I jesli byliscie na Zjeździe to mój Adrian to ten ,który sie "kiwa" (tez cecha autyzmu). Ale jakoś ten jego autyzm nam w życiu nie przeszkadza.Pozdrawiam :) .
Agnieszka mama Adriana
Agnieszka i Adrian
Stażysta
Stażysta

Postprzez Ziutafiluta » 11 kwi 2012, o 12:50

Nasz syn też ma sporo zachowań podobnych do autystycznych. Kiedyś natknęłam się w internecie na określenie "choroba ze spektrum autyzmu" i wśród kilku wymienionych chorób był też zw.
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Postprzez Magda N. » 11 kwi 2012, o 16:26

Z obserwacji widzę wiele podobieństw w zachowaniu i funkcjonowaniu dzieci z ZW i z autyzmem ale równie wiele różnic :) Spotkałam się ze stwierdzeniem, o którym pisze Ziutafiluta. Zobacz tutaj: http://www.autyzm3000.republika.pl/krag ... liama.html
Magda N.
Moderator
Moderator

Postprzez malgoszcz » 12 kwi 2012, o 21:18

Rozmawiałam z naszym Prezesem -lekarzem.
Jest co najmniej jedno dziecko, które ma zdiagnozowany autyzm i ZW. To rodzina z okolic Krakowa. W takiej sytuacji rehabilitacja dziecka autystycznego jest priorytetowa, ZW tylko "towarzyszy" wówczas autyzmowi. Chyba, że stan zdrowia dziecka (serce, nerki itp) zagraża jego funkcjonowaniu, wówczas konieczne jest specjalistyczne leczenie.
A w jakim wieku jest Wasz synek?
Pozdrawiam serdecznie
----------
Małgorzata Szczucińska
malgoszcz
Senior
Senior

Postprzez kasiktom » 15 kwi 2012, o 12:04

Mój synek Patryk ma 2 latka i ma starszego brata w wieku 4 lat który również ma podejrzenie autyzmu. Dopiero w maju mamy wizytę w poradni autystycznej i wtedy będziemy wiedzieli czy jest autyzm czy go nie ma .
kasiktom
Nowy
Nowy

Postprzez Ziutafiluta » 29 sty 2013, o 11:28

Trochę czasu mi zajęło poszukiwanie informacji, ale już mam! To, co pisałam o spektrum autyzmu, to terminologia anglojęzyczna, u nas to się nazywa Całościowe Zaburzenia Rozwojowe (CZR). Całościowe Zaburzenia Rozwojowe to: autyzm wczesnodziecięcy, autyzm atypowy, zespół Aspergera, zespół Retta oraz tzw. inne całościowe zaburzenia rozwojwe. Mój Wojtek na orzeczeniu o niepełnosprawności ma właśnie zaznaczone to CZR. Myślę, że u części naszych dzieciaczków może występować autyzm atypowy, ale to może być orzeczone tylko na podstawie specjalistycznych badań, których my nie robiliśmy (i nie zamierzamy robić, bo to nam nie jest potrzebne). A tu podaję link do strony, na której są bardzo dokładnie opisane różne rodzaje niepełnosprawności, w tym niepełnosprawność intelektualna (upośledzenie umysłowe) i całościowe zaburzenia rozwojowe: http://www.koalicjaon.org.pl/photo/File ... yjnych.pdf
Mama Wojtka :)
Ziutafiluta
Stażysta
Stażysta

Postprzez Magda N. » 29 sty 2013, o 13:40

Telepatia :) Wczoraj szukałam tego samego w internecie i znalazłam :) Przy okazji dowiedziałam się, że nie ma czegoś takiego jak autyzm atypowy (takie zdanie przynajmniej wyraziło pewne grono pedagogów specjalnych zajmujących się dziećmi z autyzmem), albo autyzm jest albo go nie ma, ale dziecko może mieć cechy występujące w autyzmie nie mając autyzmu - czyli właśnie całościowe zaburzenia rozwoju między innymi. Co specjalista to inne określenia :D Wiecie, że autyzm uwarunkowany genetycznie siedzi na tym samym chromosomie co ZW?????? Autyzm ma trochę za dużo, ZW za mało, tuż obok siebie :D To pewnie dlatego ich "charaktery" są jak przeciwległe bieguny.
Magda N.
Moderator
Moderator

szafy wnękowe warszawa

Powrót do Zespół Williamsa